Çerez Politikamız
Ömer Çelik: 'Mayıs Sonu Normalleşmeyi Konuşabiliriz'
Ömer Çelik: 'Mayıs Sonu Normalleşmeyi Konuşabiliriz'

Ömer Çelik: ‘Mayıs Sonu Normalleşmeyi Konuşabiliriz’


AKP Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısı sonrası açıklama yaptı. Çelik salgınla mücadele için “Tedbirlere sıkı bir şekilde uyarsak Mayıs sonuna doğru normalleşmeyi konuşmaya başlayabileceğiz” dedi. AKP Sözcüsü Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı’na yönelik açıklaması için “faşist bir zihniyetin ürünü” ifadelerini kullandı.

s-3bc0335ba4740d32469da4100f688c0bc333b6

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. 27 Nisan e-muhtarısıyla ilgili değerlendirmede bulunan Çelik, “Dün AK Parti ve Türk siyaseti açısından önemli bir gündü. 27 Nisan’ın yıl dönümüydü. Türk siyasi tarihinde dönüm noktasıdır. Türkiye’yi geriye götürmek isteyen bir girişimdi. O gün siyasi tarihin dönüm noktalarındandı” dedi.

Ankara Barosu’na: “Bu kadar İslamofobik ve hukuk dışı bir metin görmedim”

Ankara Barosu’na: “Bu kadar İslamofobik ve hukuk dışı bir metin görmedim”Ankara Barosu’na: “Bu kadar İslamofobik ve hukuk dışı bir metin görmedim” Çelik, eşcinsellere yönelik açıklaması nedeniyle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı eleştiren Ankara Barosu’na tepki gösterdi:”Bu metni yazanlar nasıl hastalıklı zihin yapısı içindeyse Diyanet İşleri Başkanımızın bir müddet sonra meşalelerle cadı diye kadın yakmaya davet edeceğinden bahsediyor. İnsanlık dışı çok metin gördüm, hukuk düşmanı çok metin gördüm ama Ankara Barosu’nun yayınladığı islamofobik, hukuk düşmanı, nefret düşmanı bir metin görmedim. Tüm bu çirkinliklerin ötesine geçen bir metin olmuştur.Şimdi birisi Diyanet’in konumu ile eleştiri yapsa mümkündür. Bu Türkiye’de akademik ve siyasi düzeyde yapılıyor. Laiklik anlayışını felç ederek, laikçilik dediğimiz bir siyasal din üzerinden hem laikliğe hem bu toplumun değerlerine zarar vermişlerdir. Biz parti olarak laik devlet politikasını desteklediğimizi her zaman söylüyoruz. Ne zamandan beri insanlara kan kokan zihniyete sahiptir demek, arkaik pozitivizm laiklik savunması oluyor. Ankara Barosu’nun yaptığı tam bir faşist zihniyetin ürünüdür.”Baro’nun açıklamasına bazı CHP’li milletvekillerinin de destek verdiğini belirten Çelik, “Demokratik siyasette, siyasi meşruiyete böyle bir şeye destek vermesi mümkün değil” ifadelerini kullandı.

“Bu bildiri kardeşliğimize dönük bir sabotajdır”

s-9166cd41b9b15a94569b1249cd27330731faca

23 Nisan’ın 100. Yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bastırılan broşürdeki görsele tepki gösteren Çelik, şunları ifade etti:”Hem milletimizi inciten baştan aşağı yanlış ve provokatif çalışmadır. Maalesef böyle bir izahatte bulunulmadı.  Etrafımız mezhepçilikten çok çekerken, biz son derece hassasız. Aleviliği İslam’dan ayrı bir din olarak göstermenin, Avrupa’da bazı yabancı servis tarafından yapılan bir politika olduğunu biliyoruz. Bu birtakım gizli servislerin Avrupa’da yürüttüğü bir politikadır.Kılıçdaroğlu’nda bir açıklama bekliyoruz.Sayın Kılıçdaroğlu’nun ne düşündüğünü duymak istiyoruz. Bu bildiri kardeşliğimize dönük bir sabotajdır. Alevi kardeşlerimize dönük bir haksızlıktır. Son derece incitici bir yaklaşımdır. Son derece yanlış bir yaklaşımdır.

“Tedbirlere uyarsak mayıs sonu normalleşme konuşulabilir”

s-d3fb47ebcdc43c0c1a93097a5f4476850cd9c4

Çelik normalleşmeye dönük bir soru üzerine “Biliyoruz herkes bunalıyor ama tedbirlere sıkı bir şekilde uyarsak Mayıs sonuna doğru normalleşmeyi konuşmaya başlayabileceğiz. Tedbirlerde gevşeme olursa, salgını artıracak bir takım kuralsızlıklar ortaya çıkarsa, bugün atacağımız bir adım, normalleşmeyi birkaç hafta, birkaç ay ileri atabilir” değerlendirmesinde bulundu. Çelik, Adana’da bir gencin dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle polis tarafından vurularak öldürülmesine ilişkin “Suriyeli gencin vefatından üzüntü duyuyorum. Babasıyla görüştüm. Üzüntümüzü dile getirdim. İdari ve adli soruşturma yürüyor” açıklamasında bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: