Çerez Politikamız
Haremiyle kendisini izole etmişti! Tayland Kralı 20 cariyesini ordu mensubu yaptı
Haremiyle kendisini izole etmişti! Tayland Kralı 20 cariyesini ordu mensubu yaptı

Haremiyle kendisini izole etmişti! Tayland Kralı 20 cariyesini ordu mensubu yaptı


1

Tayland’da koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tüm ülkede sosyal izolasyon uyguladığı zamanda 20 cariyesi ile Almanya’ya kaçan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ile ilgili gelişme yeni yaşandı.

2

Dünyanın tartışmalı lideri Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn’un (Rama X) olarak adlandırılan 20 cariyesini ordu mensubu yaptığı ileri sürüldü. Alman medyasında yayınlanan habere göre, Vajiralongkorn’un cariyelerine rütbe de verdiği belirtildi. Kralın bu hamlesinin ülkede büyü tepkilere neden olduğu belirtildi.

3KİŞİSEL SERVETİ 30 MİLYAR DOLAR

KİŞİSEL SERVETİ 30 MİLYAR DOLAR

Eksantrik kralın 30 milyar dolarlık kişisel servete sahip olduğu ve zamanının çoğunu geçirdiği Almanya’da 12 milyon dolar değer biçilen bir evi bulunuyor. Kral Maha Vajiralongkorn, daha önce dördüncü eşinin katıldığı resmi törenle cariyesini baş metres ilan etmişti.

4ÖZEL HAVA KUVVETLERİ

ÖZEL HAVA KUVVETLERİ

Son olarak ortaya atılan iddiaya göre Tayland Kralı, her cariyesine Tayland ordusunda bir görev veriyor ve ordu mensubu yapıyor. Kral, askeri unvanlara sahip cariyelerine “Özel Hava Kuvvetleri’ ismini verdiği ileri sürüldü.

5HAREMLE KARANTİNA

HAREMLE KARANTİNA

Tayland’ın tartışmalara yol açan kralı, Bavyera Alpleri’nde yer alan tatil kasabası Garmisch-Partenkirchen’deki lüks bir otelde kendini maiyetiyle birlikte tecrite aldı.

6

4 yıldızlı otelin kral ve beraberindekileri ağırlamak için bölge yönetiminden “özel izin” almasının ardından, X. Rama ismiyle de bilinen Kral Maha Vajiralongkorn’un Grand Hotel Sonnenbichl’i tamamen kapadığı bildirildi.

7

Alman tabloid gazetesi Bild’in haberine göre, 67 yaşındaki kralla birlikte, 20 metresin yer aldığı bir “harem” ve sayısız hizmetçi var. Kralın dört karısınınsa grubun geri kalanıyla birlikte otelde bulunup bulunmadığı bilinmiyor.

8

Corona virüsü krizi nedeniyle bölgedeki misafirhane ve otellere kapatma emri verilmiş olsa da, yerel bölge yönetimi adına konuşan bir sözcü Grand Hotel Sonnenbichl’in bir istisna olduğunu çünkü “misafirlerin değişim göstermeyen tek ve homojen bir grup insandan” oluştuğunu söyledi.

9

Ancak kralın maiyetinden, yüksek bulaşıcılığa sahip solunum hastalığına yakalandığından şüphenilen 119 kişinin Tayland’a geri gönderildiği de bildirildi.

10

Vajiralongkorn’un lüks bir mevkide kendini tecrit etmesinin haberlere yansımasını öfkeyle karşılayan on binlerce Taylandlı, ülkenin kralı koruyan yasalarını çiğnemeyi göze alarak internet üzerinden eleştirilerde bulundu.

11

Kanunlara göre, monarşiye hakaret eden ya da eleştirenler 15 yıla kadar hapis cezası alabiliyor.

12

Ancak bir aktivistin Tayland’da salgın yayılmaya devam ederken Vijaralongkorn’un Almanya’da tatilde olduğunu öne sürmesinin ardından, çevirisi “Bir krala neden ihtiyacımız var?” olan Tayca sosyal medya etiketi Twitter’da 24 saat içinde 1,2 milyon kez kullanıldı.

13

Tayland Halk Sağlığı Bakanlığı, cumartesi günü ülkedeki 109 yeni vakayı duyurdu. Böylece ülkedeki toplam vaka sayısı bin 245’e yükseldi.

14

Fransa’da sürgünde yaşayan aktivist Somsak Jeamteerasakul, Vajiralongkorn’un Mart’ın başından bu yana “sıkıldığı” için İsviçre’den Almanya’nın farklı noktalarına uçtuğunu iddia eden bir dizi gönderiyi Facebook’ta paylaştı.

15

Tayland’daki monarşiye ve kralı koruma kanunlarına yönelik eleştirileriyle tanınan Jeamteerasakul, bir gönderisinde şunları yazdı: “[Vajiralongkorn] Tayland halkının virüs yüzünden endişelenmesine razı. Hatta Almanya da virüsten dolayı kaygılı [fakat] onu hiç ilgilendirmez.”

16

The Times’in haberine göre, Tayland kralı Şubat’tan bu yana kendi ülkesinde halkın önüne hiç çıkmadı.

17

Tayland’daki hükümranlığı 2016’da babası Bhumibol’un ölümünden sonra başladı. Her ne kadar ağır kralı koruma kanunları nedeniyle ülkede ne kadar desteklendiğini ölçmenin bir yolu bulunmasa da, 70 yıl boyunca hüküm sürmüş babası kadar çok sevilmediğine inanılıyor.

18

<

h3>Kral Rama X adıyla bilinen Vajiralongkorn, 1 Mayıs’ta uzun süredir sevgilisi olan ve orduda general rütbesinde olan Suthida Vajiralongkorn Na Ayudhya ile evlenmişti.</h3


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
5 Paylaş

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: