Çerez Politikamız
Oğlunun eğitimi için biriktirdiği para sobada yanmıştı! Bakan Albayrak güzel haberi verdi
Oğlunun eğitimi için biriktirdiği para sobada yanmıştı! Bakan Albayrak güzel haberi verdi

Oğlunun eğitimi için biriktirdiği para sobada yanmıştı! Bakan Albayrak güzel haberi verdi


Çankırı merkezde 84 yaşındaki engelli annesi ile birlikte yaşayan ve gelen yardımlarla ailesine bakan Gülşen Hayta, dişinden tırnağından artırarak oğlunun eğitim masrafları için para biriktirdi. Biriktirdiği 15 bin lirayı bir süredir yakmadığı sobasının kuzine kısmına saklayan Hayta, paraları burada unuttu. Annesinin üşüdüğünü söylemesi üzerine sobayı yakan Hayta, yemek ısıtmak için açtığı kuzinede tüm birikiminin kül olduğunu gördü. Büyük üzüntü yaşayan Gülşen Hayta, panikle elini sobanın içine sokarak paraları kurtarmak istese de başarılı olamadı. Oğlunun eğitim masrafları yanan ve başka da bir geliri olmayan Hayta, Merkez Bankasına da müracaat ederek yanan banknotların doğrulanması talebinde bulundu.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI DEVREYE GİRDİ

Çankırı’da oğlunun eğitimi ve engelli annesinin tedavi masrafları için biriktirdiği parayı yanlışlıkla sobada yakan Gülşen Hayta’nın mağduriyeti giderildi. Hayta’nın yanan tüm paraları, seri numaralarının tespit edilmesinin ardından Merkez Bankası tarafından değiştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası başta olmak üzere pek çok yardım kuruluşu üzüntülü annenin mağduriyetinin giderilmesi için adeta seferber oldu. Çocuğunun bir yıllık eğitim masrafını sobada yakan Hayta’nın Merkez Bankasına başvurması sonrasında seri numaralarının tespit edilmesiyle yanan banknotlar değiştirildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Çankırı’da bulunan anneyi arayarak hem geçmiş olsun dileklerini iletti hem de ailenin yanında olduklarının bilinmesini istedi.

GELEN DİĞER YARDIMLARI GERİ ÇEVİRDİ

Sıcak havalarda kullanmadığı sobayı engelli annesinin isteği üzerine yakan ve kuzine kısmında sakladığı paraları da yanlışlıkla küle çeviren Gülşen Hayta’ya Türkiye’nin pek çok yerinden yardım talepleri de geldi. Oğlunun tüm eğitim masraflarını karşılamak isteyen yardım derneklerin yanı sıra bireysel olarak da aileye para yardımı taleplerini geri çeviren Gülşen Hayta, kendi mağduriyetinin giderildiğini ve başka yardıma muhtaç kişilerin olduğunu kaydederek talepleri geri çevirdi. Hayta, bu davranışıyla da büyük takdir topladı.

“BAKANIMIZIN ARAMASINA ÇOK DUYGULANDIM”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisini aradığını söyleyen Gülşen Hayta, “Dünden bu güne kadar yaşadıklarım Türkiye’nin hemen hemen her yerinden hayırseverlerimiz aradılar. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak aradı onun araması beni çok onurlandırdı, şereflendirdi. Şunu ben daha iyi anlamış oldum ki biz doğru da yapsak yanlış da yapsak ne yaparsak yapalım yanımızda desteğini hizmetini merhametini esirgemiyor bizden. Ben Bakanımızın aramasına çok duygulandım. Allah bir kere değil bin kere razı olsun devletimize Allah zeval vermesin. Bakanımızla mağduriyetimi konuştuk probleminin giderileceğini ve giderildiğini söyledi. Telefon numarasını kaydetmemi söyledi. Her zaman araya bileceğimi söyledi. Bir Bakanın bu şekilde hizmet amaçlı söylemesi beni çok onurlandırdı. Her zaman arayabileceğimi söyledi. Ben de Merkez Bankasının sıkıntımı giderdiğini söyledim. Bu şekilde bir görüşme yaptık” dedi.

“BENİM MAĞDURİYETİM GİDERİLDİ”

Paralarının değiştirildiğini de kaydeden Hayta, “Merkez Bankasından aradılar. Allah onlardan da razı olsun bütün çalışanlarından. Çok ilgilendiler. Çok duyarlı davrandılar. Olayın peşini bırakmadılar. Bütün hayırseverlerden Allah razı olsun. Benim mağduriyetim giderildi inşallah benim gibi sıkıntıda olan herkesin Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Biz çok güzel bir milletiz. Ben sıkıntımı giderdim daha fazlasını da istemiyorum. Olmayanlara da yardım etsinler. Yanan paraları kutunun içerisinde muhafaza ettim hiç dokunmadım. Bütün parçaları topladım Merkez Bankasına götürdüm incelediler. Daha sonra beni arayacaklarını söylediler. Paranın kriminal teste gideceğini ve mağduriyetimin giderileceğini söylediler” ifadelerine yer verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Türkiye Cumhuriyeti, böyle koca yüreklerin daima yanındadır. Yetkili arkadaşlarımız ile konuştuk, Gülşen Hanım’ın mağduriyetini giderdik. Devletimiz Gülşen Hanım ve nice annelerin daima yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

(İHA)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: