Çerez Politikamız
3 gün önce dönen Oruç Reis bakım için bu sabah limana çekildi
3 gün önce dönen Oruç Reis bakım için bu sabah limana çekildi

3 gün önce dönen Oruç Reis bakım için bu sabah limana çekildi


Doğu Akdeniz’deki sismik arama faaliyetlerinin ardından geçen pazar günü bakım ve ikmal için Antalya Körfezi açıklarına demirleyen Oruç Reis sismik araştırma gemisi, Antalya Limanı’na demirledi.

10 Ağustos’ta başlattığı araştırma faaliyetleri kapsamında yaklaşık 3 bin 500 kilometrelik alanda sismik veri toplayan gemi bakım ve ikmal için mürettebatıyla birlikte Antalya Limanı’na bu sabah yanaştı.

DHA’nın haberine göre geminin bakıma alındığı görülürken, güverte kısmında ise mürettebatının birtakım çalışmalar yürüttükleri dikkati çekti. Oruç Reis’in işlemler bittikten sonra Doğu Akdeniz’deki sismik araştırma faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.

NELER YAŞANDI?

Karşılıklı açıklamalar ile yumuşama emareleri gösteren Yunanistan ile kriz Oruç Reis için yapılan Navtex ilanıyla başlamıştı. İki ülkeyi karşı karşıya getiren ilk Navtex ilanı Merkel’in araya girmesi ile geri çekilmişti.

ORUÇ REİS DÖNDÜ

Atina yönetiminin ‘verilen sözleri’ tutmaması üzerine 10 Ağustos’ta tekrar Navtex ilan edilmişti. Fransa’nın da dahil olduğu gerilimde Oruç Reis’in çalışmaları sırasıyla, 23 Ağustos, 27 Ağustos, 1 Eylül ve 12 Eylül’e kadar uzatılmıştı. Oruç Reis, 12 Eylül’de geri dönerek Antalya açıklarına demirlemişti.

“MASA”YA TAMAM

Gerilimin tırmanması üzerine NATO devreye girmiş ve Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında NATO Karargahı’nda bir toplantı gerçekleştirilmişti. Güvenlik kaynakları bugün bir toplantı daha yapılacağını açıklamıştı. Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis de bugün yaptığı açıklamada “Türkiye’den somut adım gördüğümüz durumda istikşafi görüşmelere derhal başlamaya hazırız” ifadelerini kullandı.

ATİNA MEMNUN
Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis önceki gün yaptığı açıklamada Oruç Reis’in limana dönüşünü memnuniyet verici olarak niteledi. Selanik’te konuşan Mitsotakis, ‘Oruç Reis’in dönmüş olması pozitif bir ilk adım. Devamının geleceğini umuyorum. Türkiye ile görüşmek istiyoruz ancak provokasyonların olduğu bir ortamda değil’ ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERTürkiye - Yunanistan askeri heyetleri toplantısı bugün devam edecekTürkiye – Yunanistan askeri heyetleri toplantısı bugün devam edecek


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: