Çerez Politikamız
İBB Meclisi’nde ‘AVM’ tartışması
İBB Meclisi’nde ‘AVM’ tartışması

İBB Meclisi’nde ‘AVM’ tartışması


İBB Meclisi’nin dün gerçekleştirilen eylül ayı ilk oturumunda CHP’li İBB Meclis Üyesi İnan Güney, Beyoğlu Halıcıoğlu Mahallesi’ndeki İBB mülkiyetinde olan 5 bin 250 metrekarelik parselin Çıksalın Spor Kulübü’ne kiralanması ile ilgili soru önergesi vermek istedi.

Güney, önergesinde şu ifadeleri kullandı:

* Beyoğlu’nda belediyeden hiç bir destek alamayan, antrenman yapacak sahası dahi olmayan, tarihi Ok Spor’un elindeki saha alınıp Okçular Vakfı’na verilirken, 68 yıldır sayısız futbolcu yetiştiren Fetih Spor Kulübü’nün elindeki saha Beyoğlu Belediyesi tarafından şu an elinden alınmaya çalışılırken, onlarca Beyoğlu amatör spor kulübü Beyoğlu Belediyesi’nden yıllardır nakdi veya ayni destek alamadığından ayakta durma mücadelesi verirken bu saha hangi gerekçe ile tek başına Çıksalın Spor’a kiralanmıştır?

* İstanbul’u İstanbul yapan tüm tarihi ve kültürel mirası yok edenler AVM, inşaat, otel ve rant lobisine peşkeş çekenler; 25 yıldır toplanma alanlarını dahi imara açanlar üzülerek görüyoruz ki sırayı spor alanlarına getirmiş durumdalar. Ancak İstanbul’a ihanet alışkanlığınızdan artık vazgeçeceksiniz zaten biz ihanetlerinize müsaade etmeyeceğiz.

FOTO: SÖZCÜ / CHP’li İBB Meclis Üyesi İnan Güney

AKP’Lİ ÜYE: 18 YILDA NEREYE AVM YAPTIK

Soru önergesi ile ilgili söz alan Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı olan AKP’li Meclis Üyesi Rüstem Dindarol “Bizim amacımız ve devletin amacı hiçbir şekilde yeşil alan olan bir yeri AVM yapmak değildir. 18 yıllık AK Parti iktidarında bu kadar spor sahası yapılırken, bu kadar tesis yapılırken, bu kadar gençliğe hizmet edilirken hangi alanlara AVM yapılmıştır? Arkadaşlar artık şu anlayıştan vazgeçsinler, güzel bir söz vardır: Ya bir yol yaparsınız ya da bir yol bulursunuz ya da yoldan çekilirsiniz” diye konuştu.  Dindarol’un sözleri mecliste gülüşmelere ve tepkilere yol açtı.

ÖNERGE REDDEDİLDİ

Soru önergesi de Cumhur İttifakı’nın oyları ile reddedildi. CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, önergenin reddedilmesine tepki göstererek “Belediye Kanunu’na göre soru önergesi reddedilemez. Başkanlık makamına havale edilir, orada gereği yapılır. TBMM’de CHP, İYİ Parti, HDP’nin verdiği önergeler nasıl reddediliyorsa burada da aynısı devam ediyor. AKP’lilerin demokrasiyi ne kadar içselleştirdiğini en somut göstergesi bu” diye konuştu.

İLGİLİ HABERİBB Meclisi'nde 'Fatih tablosu israftır' eleştirisine yanıt: Kore gezisine 10.5 milyon sterlin harcandıİBB Meclisi’nde ‘Fatih tablosu israftır’ eleştirisine yanıt: Kore gezisine 10.5 milyon sterlin harcandı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: