Çerez Politikamız
İBB Meclisi’nde ‘internetçi arkadaş’ polemiği
İBB Meclisi’nde ‘internetçi arkadaş’ polemiği

İBB Meclisi’nde ‘internetçi arkadaş’ polemiği


İBB Meclisi’nin 16 Eylül tarihli oturumunda İYİ Parti’li Meclis Üyesi Taylan Yıldız, gündem dışı konuşma yaparak İstanbul’da metrolardaki internet sorununa dikkat çekti.

Yıldız, metro kullanan İstanbulluların günde 3 milyon saat internetsiz kaldığını belirterek “İnsan ömründen hesaplarsanız, her gün 342 yıla karşılık gelen interneti İstanbullulardan çalıyoruz. 1,5 milyon insan, günde 2 saatini orada geçiriyor. Nerede karanlığa düşüyoruz?” dedi.

İBB’nin hem baz istasyonu kurabilmek hem de ücretsiz wi-fi hizmeti sağlayabilmek için 5 Kasım 2019’da İstanbul Valiliği’ne başvuruda bulunduğunu aktaran Yıldız “Burada amaç iki taraflı iletişimi sağlamaktı.  10 ayı aşkın süredir, 16 milyon İstanbulluyu temsil eden Büyükşehir Belediyemize cevap gelmedi. Kaldı ki Büyükşehir Belediyemize bu projenin hiçbir mali yükü yok. Tam tersine baz istasyonlarından kira geliri sağlayacağız. Ve bu para İstanbullulara hizmet olarak geri dönecek” diye konuştu.

FOTO: SÖZCÜ / İYİ Parti’li Meclis Üyesi Taylan Yıldız

“DÜNYA İLE BAĞLANTI KOPUYOR”

İnternet erişiminin lüks olmadığını, suya ve elektriğe erişim kadar önemli bir hak olduğunu vurgulayan Yıldız şöyle devam etti:

* Bu konu, 16 milyon İstanbullunun, metroda seyahat ederken dünya ile bağlantısının kopması konusu. İnternet hayatımıza girdiği günden bugüne, istisnasız hepimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmedi mi? Bunu özellikle pandemi döneminde daha iyi anlamadık mı? Uzak kaldığımız sevdiklerimize de internet sayesinde kavuştuk.

* Yoldayken aklı çocuklarında kalan anne-babaların, çocuklarının nerede olduğunu öğrenebilmesi imkanını da internet bize sağladı.

* En son 26 Eylül 2019’da yaşadığımız deprem sırasında da gördük ki güçlü ve kesintisiz bir haberleşme şebekesi taviz veremeyeceğimiz bir zorunluluktur.

* O gün, o saatte 40 bin hemşerimiz metro ile seyahat ediyordu. Biz, bugün burada takım elbisesini giyip gelmiş, göğsü kabararak Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi sıfatımızla gezinirken, bize canları emanet edilmiş 40 bin İstanbulluya değil yardım etmek, ulaşamadık bile. Neden? Metrodalar diye…

FOTO: Depo Photos / AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu

“İNTERNETÇİ ARKADAŞ”

Yıldız’ın konuşmasının ardından söz alan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu “İnternetçi arkadaşımız galiba sanal çok dünyada fazla geziyor. İstanbul Valimizin konuyla ilgili müdahalesi, engellemesi, yasağı söz konusu değildir. İstanbul halkına önemle duyurulur” dedi.

Yıldız da “Ben internetçi arkadaş değilim. İsmim Taylan Yıldız. Stanford’dan doktoram var. 10 ay önce valiliğe ve il emniyet müdürlüğüne gönderilmiş bir talep var. Onların onayı gerekiyor Tevfik bey yanlış biliyor konuyu” karşılığını verdi.

İLGİLİ HABERİBB Meclisi'nde 'AVM' tartışmasıİBB Meclisi’nde ‘AVM’ tartışması

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: