Çerez Politikamız
Erdoğan’a zor soru: Sen niye sabretmiyorsun?
Erdoğan’a zor soru: Sen niye sabretmiyorsun?

Erdoğan’a zor soru: Sen niye sabretmiyorsun?


Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nın konuşmasından satır başları şöyle:

ERMENİSTAN-AZERBAYCAN SAVAŞI: Ermenistan, işgal ettiği Azeri topraklarından çıkmalıdır. Rusya’nın öncülüğünde masa kuruldu, Türkiye masada yoktu! Bütün vatandaşlarımızın bunu hafızalarında tutmasını istiyorum.

HATAY’DAKİ ORMAN YANGINLARI: Bir ormanı yakmayı, oradaki canlıları yakmayı hangi vicdan hangi ahlak kabul eder? Ormanı yakanın, bir insanı öldürmekten ne farkı vardır? Kurdu kuşu yakmayı hangi vicdan kabul eder. Ormanı yakan teröristtir, ha bir insanı öldürmüşsün, ha bir ağacı yakmışsın!

ERDOĞAN’IN ‘SABREDİN’ AÇIKLAMASI: Bir ekonomik buhran yaşıyoruz, milyonlarca gencimiz işsiz, esnaf siftah yapamıyor, emekli geçinemiyor. Devleti yöneten kişi olarak siz ‘yoksullukta sabredin’ diyorsunuz. Beyefendi sen niye sabretmiyorsun? Bir elin yağda bir elin balda. Yazlık, kışlık, uçan sarayların var. Bütün bunların yükünü ‘sabredin’ dediğin vatandaş çekiyor!

BARO SEÇİMLERİNİN ENGELLENMESİ: Genelgeyle kanun değiştiriyorlar. Baroların seçim yapması lazım. Genelgeyle engellediler. Siyasi partilerin il kongreleri serbest ama baro seçimleri yasak. Niçin? Saray’a kölelik yapan bir kişiyi yerinde tutabilmek için…

ANKARA GARI KATLİAMI: 10 Ekim Katliamı hâlâ tüm boyutlarıyla aydınlanmış değil. Terör kimden gelirse gelsin, kaynağı ne olursa olsun terör bir insanlık suçu olarak görüyoruz. Biz insanların düşüncelerine, inançlarına, kimliklerine saygı gösteririz ama teröre asla izin vermeyiz.

HAZİNE’NİN BORÇLANMASI: Türkiye 2.5 milyar dolar borçlandı, 6.4 faizle. E hani Almanya bizi kıskanıyordu? Hani Türkiye güçlü bir ülkeydi? Hani dünya lideriydik biz? Doğru, faiz ödemede dünya lideriyiz. Faiz haramdır, faiz günahtır. Peki bu ne?

ONLINE EĞİTİM VE EBA: “Uzaktan eğitimde dünyanın en iyisi Çin, sonra da biz geliyoruz” dediler. Kaç evde internet ve televizyon var, onlardan bile bihaberler. 7 milyon 695 bin öğrenci EBA’ya ulaşamadı. Mizah konusu yapsanız abartı derler ama hayatın gerçeği bu… EBA’nın canlı kapasitesi 1 milyon öğrenci. Siz 15 milyon öğrenciyi eğitmeye kalkıyorsunuz.

YETERSİZ INTERNET ALTYAPISI: Neden internet altyapımız yok? Turgut Özal, büyük bir yatırımla Türk Telekom’u kurdu. Ama AKP iktidarı Türk Telekom’u Hariri ailesine sattı. O aile parayı da Türk bankalarından çekti. Sonra bu aile paraları ödemedi ve kaçtı. En büyük kazığı attılar. Gerekirse bize 5 ay maaş vermeyin kardeşim. Yoksulun çocuğuna bilgisayar verin…

DERSLİK SIKINTISI: Pandemi nedeniyle 57 bin 340 dersliğe ihtiyaç var. Olmazsa arzu edilen eğitime ulaşamayacağız. 16 Mart’tan itibaren tek bir derslik yapmadılar. Sayıştay raporu “138 bin öğretmene ihtiyaç var” diyor. Onlar tek bir öğretmen almadılar. Çünkü onların derdi eğitim değil!

İlginizi ÇekebilirBahçeli: 2023'te adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dırBahçeli: 2023’te adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: