Çerez Politikamız
Babacan’dan Erdoğan’a: Merkez Bankası’na faiz artışı için izin verdiniz mi?
Babacan’dan Erdoğan’a: Merkez Bankası’na faiz artışı için izin verdiniz mi?

Babacan’dan Erdoğan’a: Merkez Bankası’na faiz artışı için izin verdiniz mi?


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, güncel ekonomik ve finansal gelişmelere dair basın toplantısı düzenledi, Merkez Bankası’nın faiz arttırma kararına yönelik konuştu.

VATANA İHANET İMASI YAPTINIZ

– Daha birkaç gün öncesine kadar “Faiz sebep enflasyon neticedir” diyen ve dünkü kararla faizin yüzde 15’e yükseltilmesine karar veren Sayın Cumhurbaşkanı’na seslenmek istiyorum. Sayın Erdoğan 2015 Şubat ayında, “Vatanı satmak yüksek faizle, yüksek enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin ve milletin kaynaklarını heba etmekle olur” diyerek o dönemin Merkez Bankası’nın yönetimi için vatana ihanet iması yaptınız.

– 2017 Aralık ayında, “Enflasyonu doğuran ana sebep faizdir” dediniz. 2018 Mart ayında, “Enflasyonun anası da babası da faizdir bunu bilmeyenler bilsin” dediniz. 2018 Mayıs ayında, “Faiz ne kadar düşük olursa enflasyonda o kadar düşük olur” dediniz. 2018 Eylül ayında Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararı ardından, “Şu an şahsen benim sabır safhamdır bu sabır bir yere kadar” dediniz.

– Bağımsız olması gereken kurumu ve o kurumun başkanını tehdit ettiniz. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinden önce de, “Siz bu kardeşinize yetki verin, ondan sonra bu faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz” dediniz.

NE UĞRUNA HEBA ETTİNİZ?

– Siyasi sorumluluğunuz gereği şu soruları cevaplandırmanız gerektiğini düşünüyoruz. Yıllardır savunduğunuz tezinizin yanlış olduğunu anlayıp Merkez Bankası’na faiz artışı için izin verdiniz mi? Yoksa Merkez Bankası size rağmen mi bu kararı aldı? Peki niçin ülkenin bu hale düşmesini beklediniz? Niçin gerekli adımları zamanında atmadınız? Eksi faizlerin olduğu bir dünyada Türkiye için en yüksek faizi ödeyen ülke konumuna düştü. Niçin ülkemizin yapılabilir kredi notunu tam beş kademe aşağıya düşürdünüz? Yatırım yapılabilir seviyedeydi. Yılların emeğiyle biz onu oraya getirdik.  Bu milletin alın teriyle yıllardır biriktirdiği 130 milyarın üzerindeki döviz rezervini iki yılda ne için ve ne uğruna heba ettiniz?

YUHALATTIĞINIZ, İFTİRA ATTIĞINIZ İNSANLARDAN AF DİLEYİN

– Senelerdir haksızca iftira attığınız, suçladığınız, hakkına girdiğiniz hatta miting meydanlarında yuhalattığınız arkadaşlarımızın hepsinin hakkını teslim etmeniz gerekmiyor mu? Eğer hak, hukuk, kul hakkı kavramları sizin için önemliyse, itham ettiğiniz, yuhalattığınız, rencide ettiğiniz tüm bu insanlardan helallik dilemelisiniz.

– Fakirleşmesine sebep olduğunuz milletimize de bir açıklama yapmak zorundasınız. Adeta kibrit çakılıp yakılan 130 milyar dolarlık döviz rezervini, hazinenin 1 trilyon 860 milyar liraya çıkan borcunu, yaşanan tüm kayıpları, mağduriyetleri açıklamak zorundasınız.

İlginizi ÇekebilirMerkez Bankası'nın faiz kararına Erdoğan'dan ilk yorumMerkez Bankası’nın faiz kararına Erdoğan’dan ilk yorum


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: