Çerez Politikamız
Bisiklet sporcu Aslan’ın öldüğü kaza ile ilgili yeni gelişme
Bisiklet sporcu Aslan’ın öldüğü kaza ile ilgili yeni gelişme

Bisiklet sporcu Aslan’ın öldüğü kaza ile ilgili yeni gelişme


Menemen’de geçen yıl 14 Ekim’de, Aycan Yörük yönetimindeki kamyon, bisikletiyle antrenman yapan Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan’a çarptı. Bir çocuk annesi Aslan, hayatını kaybetti.

Kazanın ardından başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan bilirkişi raporunda, Zeynep Aslan’ın kural hatası yapmadığı, kamyon sürücüsü Aycan Yörük’ün ise ‘trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şeride girdiği’ dolayısıyla da ‘asli kusurlu’ olduğu bildirildi. Yörük, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Savcılık, Aslan’ın yaşamını yitirdiği kazayla ilgili soruşturmayı tamamlayıp, iddianameyi hazırladı. Menemen 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Aslan’a çarpan kamyon sürücüsü Aycan Yörük ile yol kenarında park halinde olan 35 MFE 70 plakalı kamyonun sürücüsü İdris Karataş ve iş makinesinin operatörü Mustafa Yaman sanık olarak yer aldı.

Sanıkların, ‘bilinçli taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 9 yıla kadar hapislerinin istendiği iddianamede, kamyonuyla Sasalı yönüne giden Yörük’ün, yol çalışmasını görmesine rağmen, burada görevli İdris Karataş’ın park halindeki 35 MFE 70 plakalı kamyonunu kontrolsüz, aceleyle ve hatalı şekilde sollamaya başlayıp, karşı şeridi kapatarak ilerlediği sırada banket çizgisine yakın Zeynep Arslan’a çarpıp, ölümüne neden olduğu belirtildi.

SANIKLAR SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İddianamede Yörük, Karataş ve Yaman’ın ifadeleri de yer aldı.

Yolda çalışma olmasına rağmen herhangi bir işaret tabelası olmadığını belirten Yörük’ün, 10 kilometre hızla seyrettiğini, birden ‘pat’ diye bir ses duyunca afalladığını ve kaza yaptığını söylediği belirtildi.

Yolda park halindeki kamyonun şoförü İdris Karataş’ın da hakkındaki suçlamaları kabul etmediği iddianamede yer aldı. Kaza yerindeki iş makinesinin dörtlü ikaz lambalarının yandığını savunan Karataş’ın, kazadan hemen önce çalışma olduğunu belirtmek için kırmızı bayrak aldığını da söylediği iddianamede yer buldu.

İddianamede ayrıca, DSİ’ye ait kanala düşen demir köprüyü çıkarmak için olay yerinde bulunduklarını belirten iş makinesi operatörü sanık Mustafa Yaman’ın da gerekli önlemleri aldıklarını söylediği bilgisi yer aldı.

Kaza tespit tutanağı, bilirkişi ve otopsi raporu ve sanıkların ifadelerinin ardından hazırlanan iddianamede sanıkların ‘bilinçli taksirle öldürme’ suçunu işledikleri, savunmalarının suçtan ve cezadan kurtulmaya yönelik olduğunun anlaşıldığı belirtildi. (DHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: