Çerez Politikamız
Uğur Mumcu Buca’da anıldı
Uğur Mumcu Buca’da anıldı

Uğur Mumcu Buca’da anıldı


Buca Belediyesi, Türk basının usta kalemi gazeteci Uğur Mumcu’yu, ölümünün 28’inci yılında unutmadı. Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde (BBKSM), corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında, çevrim içi “Uğur Mumcu’yu Anıyoruz” etkinliği düzenlendi.

Moderatörlüğünü Mazlum Vesek’in yaptığı program, Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Barış Özreçber ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’in katılımıyla gerçekleşti. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın ve Buca Belediyesinin Facebook hesapları üzerinden yayınlanan programa yoğun ilgi gösterildi.

AYDIN BİR GAZETECİYDİ

Sözlerine Uğur Mumcu’yla ilgili çocukluk anısını anlatarak başlayan Özreçber, “Uğur Mumcu, Türkiye’nin yalnızca bugün değil, her zaman ihtiyacı olan çok önemli bir insandı. Haksızlıkların, yolsuzlukların, cumhuriyet düşmanlarının üzerine gitmiş aydın bir gazeteciydi. Atatürk devrimlerine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı tehlikeli olan bütün gruplarla mücadele etmişti. Katledilişinin ardından Uğur Mumcu geride onurlu bir yaşam, ilkeli ve dürüst gazetecilik, bu uğurda feda edilmiş bir hayat ve hala günümüze dahi ışık tutan ölümsüz eserler bırakmıştır. Uğur Mumcu başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

“HAFIZALARDA YAŞAMAYA DEVAM EDECEK”

İzmir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Misket Dikmen ise şunları söyledi;

*Ocak ayı, gazeteciler için, basın çalışanları için en hüzünlü, en acılı aylardan bir tanesidir. Biz anmalarımızı birbiri ardına sıralamak durumunda kalırız ve her birinde içimiz yeniden yeniden acılanır. 24 Ocak çok özel bir gündür.

*Bence sadece Türkiye’de değil, dünyada gazeteciliğe örnek olacak, gazeteci dediğiniz zaman ilk önde sayılacak birinin katledilişinin yıl dönümüdür. Uğur Mumcu gazeteciliğin en güvenilir kalemlerinden biridir.

Türk basını içerisinde en sağlam, en dürüst gazetecilerden biridir. Bu ülkede Uğur Mumcu’nun katilleri biliniyor aslında, maşalar bile aramızda. Adaletle yargılanıp cezalandırılmadılar. İHA

İlginizi ÇekebilirTGC: Uğur Mumcu karanlık ilişkileri afişe ettiği için öldürüldüTGC: Uğur Mumcu karanlık ilişkileri afişe ettiği için öldürüldüİlginizi ÇekebilirSÖZCÜ'ye Uğur Mumcu ödülleriSÖZCÜ’ye Uğur Mumcu ödülleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: