Çerez Politikamız
Üniversiteli Mehmet Ali’yi öldüren baba ve 2 oğluna 12’şer yıl hapis
Üniversiteli Mehmet Ali’yi öldüren baba ve 2 oğluna 12’şer yıl hapis

Üniversiteli Mehmet Ali’yi öldüren baba ve 2 oğluna 12’şer yıl hapis


Necmettin Erbakan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2’nci sınıf öğrencisi Mehmet Ali Demirel, Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan ablası Gülsen Koç’un eşi Mehmet Koç’tan şiddet gördüğünü öğrendi.

Demirel, bu durumu konuşmak için yanına arkadaşı Oğuzhan Üzel’i de alıp, eniştesinin ailesinin yaşadığı Selçuklu ilçesine bağlı Mehmet Akif Mahallesi İsmet Bey Sokak’taki evlerine gitti. İddiaya göre, konuşmak için dışarı çağırdığı eniştesinin babası Hüseyin Koç ile oğulları Adil Koç ve İsa Koç, Demirel’i demir çubuk ve sopalar ile dövdü.

Ağır yaralanan Demirel, sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Üniversiteli Mehmet Ali Demirel, 30 Mayıs’ta hayatını kaybetti.

Baba Koç ile oğulları, olay sonrası gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen şüphelilerden Adil Koç ve İsa Koç, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Adli kontrol kararı ile serbest bırakılan baba Hüseyin Koç da Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine yeniden gözaltına alınıp, mahkemece tutuklandı. Baba ve oğulları, ifadelerinde, suçlamaları kabul etmeyerek, Mehmet Ali Demirel’in bahçe duvarından atlayarak, kaçmaya çalıştığı sırada düşmesi sonucu başını çiçekliğin kenarına çarptığını ileri sürdü.

KÜNT KAFA TRAVMASI SONUCU ÖLMÜŞ 

Üniversiteli Mehmet Ali Demirel’in ön otopsi raporunda; künt kafa travmasına bağlı kafa kemiklerinde kırık, kafa içi kanama, beyin doku harabiyeti ve bunlara bağlı gelişen komplikasyonlar sonucu öldüğü belirtildi.

‘HAKSIZ TAHRİK’ İNDİRİMİ UYGULANDI

Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten adam öldürme’ suçundan yargılanan Hüseyin Koç ile oğulları Adil Koç ve İsa Koç, tutuklu bulundukları cezaevinden SEGBİS ile karar duruşmasına katıldı.

Hüseyin Koç, son savunmasında suçlamayı kabul etmeyip, ”Maktul yere düştüğü için bilincini kaybetti. Gece olduğu için duvardaki telleri fark edemedi. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.

İsa Koç ise ”Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben polis gelmediği için iki kez aradım. Kayıtlar incelensin. Ben dışarıdaydım. Olayla ilgim yok. Maktul babama saldırmasını engellemek için elimi kaldırdım. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu. Suçlamaları kabul etmeyen Adil Koç da beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, baba ve 2 oğluna önce ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi. Ardından suçun haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getiren heyet, cezayı 15’er yıla indirdi. Sanıkların tutukluluk süresi de göz önüne alınarak, hapis cezaları, 12’şer yıl 6’şar aya düşürüldü. (DHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkiniz nedir?

Geyik Geyik
0
Geyik
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
lol lol
0
lol
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Kazanmış Kazanmış
0
Kazanmış

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listecileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralama Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Meme
Özel memler yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Gömme
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format
%d blogcu bunu beğendi: